MIKROTEL ONNET (VoIP)

VoIP Nedir?

VoIP, “Voice Over Internet Protocol” açılımının kısaltılmış şeklidir, internet üzerinden noktalar arası sesli görüşme imkânını sunan bir teknolojidir. Bu sayede özellikle uzak noktalarla yapılan telefon iletişimi çok ucuzlamaktadır. VoIP cihazlarının işgal ettiği bant genişliği yüksek olmadığı için internetinizde herhangi bir yavaşlama olmaz. VoIP cihazları çözümlerinde mevcut IP ağ cihazlarında ve PBX santralinde herhangi değişiklik yapmadan VoIP cihazı çok kısa bir sure içinde sisteme entegre edilebilir. VoIP cihazları özel bir santrale veya belli marka bir modeme bağımlı değildir. Her modem ve santral ile çalışabilir. Mevcut telefon şebekeleri, internette ki ses ve verinin birleşmesiyle yeni servis ve gelir fırsatları yaratırken, aynı zamanda kullanımın kolaylaşmasını da sağlayarak yönetim maliyetlerini büyük ölçüde azaltıyor.

Telefonu kaldırıp konuşmaya başladığınızda Mikrotel telefon adaptörü (voice gateway) sesi veri haline dönüştürür ve Internet üzerinden gönderir. Mikrotel ağı yoluyla gideceği yere ulaşır ve tekrar veriler sese dönüştürülür. Aradığınız kişi telefonu açtığı zaman normal bir telefon görüşmesindeki sesi duyar. Aradaki tek fark, daha az ödemeniz!VoIP Hizmeti ile Sağlanan Avantajlar:

Mevcut ADSL bağlantısında bulunan donanımımıza ve telefonunuza ilave bir donanım gerekmeksiniz kullanma

VoIP cihazınızı yanınızda taşıma, istediiniz yerde farklı bir ADSL hattına takıp kullanma

Santral ya da telefonunuza bağlı kalmadan internetin olduğu herhangi bir yerde cep telefonu ya da bilgisayardan kullanma

Raporlama - Yapılan görüşmelerle ilgili her türlü detay Mikrotel İletişim web sitesinden on-line izlenebilmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında bulunana farklı ofislerinizi kısa kodlarla ücretsiz arama

Büyük ölçüde maliyet indirim

Seçtiğiniz tarifeye göre aylık sabit ücret karşılığı sabit hatları sınırsız, GSM aramalarınızı size verilen süre kadar ücretsiz arama fırsatı.

Tüm aramalarınızı kendi iş telefonlarınız üzerinden, numara tuşlama alışkanlıklarınızı değiştirmeden, 24 saat kesintisiz A Tipi(Offnet) Telefon Hizmeti ile yapın.

A Tipi Telefon hizmeti, kullanıcıların arama alışkanlıklarını kesinlikle değiştirmeden ve numarayı her zamanki gibi tuşlayarak, avantajlı tarifeler üzerinden telefon görüşmesi sağlayan bir ses hizmetidir. Bu hizmette ön ödeme, ön numara tuşlama ya da sabit ücret bulunmamaktadır. Mikrotel Telekom A Tipi Telefon Hizmetinde, müşteri telefon santraline kart ya da Modem/Gateway gibi cihaz ilavesi yapılmaz. A Tipi Telefon Hizmeti her marka santral ya da telefonlarda sorunsuz olarak kullanılabilir. Yapılacak telefon görüşmeleri T. Telekom PSTN hatları üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden A Tipi Telefon Hizmetinde konuşmalarınızda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Mikrotel Telekom’un sizlere sunduğu A Tipi Telefon Hizmeti avantajlarından yararlanın.

Mikrotel Telekom A Tipi Telefon Hizmeti, telefon faturalarınızda %70'e varan oranlarda tasarruf sağlar.

Numara almanın herhangi bir tahsis, kurulum veya abonelik ücreti yoktur. İlk kullanım maliyeti sıfırdır.

Aylık sabit ücret uygulaması yoktur. Tamamen ücretsiz bir servistir.

 • Size tahsis ettiğimiz yeni numaranız üzerinden eş zamanlı sınırsız çağrı alabilirsiniz. (İnternet bant genişliğinize bağlı olarak.)
 • Farklı projeleriniz için birden fazla numara alabilirsiniz. Size tahsis edilen tüm numaralar aranan numaranız bilgisi eşliğinde (CLD) mevcut hesabınıza yönlendirilir. Böylelikle santralinizde aranan numaranıza göre senaryolar oluşturabilir, santralinizde birden fazla proje çalışabilirsiniz.
 • Ücretsiz telesekreter servisi.
 • Tahsis ettiğiniz numarayı istediğiniz mobil veya sabit numaraya yönlendirme.


850 numaraları 444 lü numaralar gibi kurumsal iletişim numarası olarak kullanabilirsiniz.
444 ve 850 numaraların farkları ve avantajları şöyledir.

 • Numarayı internet üzerinden hizmet alarak kullanabileceğiniz için ip tabanlı bir yapıya sahip olmanız gerekir. Ip Santral, Ip Telefon, PC-kulaklık tercih edebilirsiniz ya da cep telefonlarınız için uyumlu softphone yazılımlar üzerinden kullanarak gittiğiniz her yerde 850 numaranı üzerinden arama alabilir ve arama yapabilirsiniz.
 • 0850 alan kodu ile başlayan numaralar coğrafi olarak bağımsız (göçebe), istediğiniz yerde kullanabileceğiniz telefon numaralarıdır.
 • 0850 numara alma veya sabit numara taşımanın herhangi bir tahsis, kurulum veya abonelik ücreti yoktur.
 • İlk kullanım maliyeti sıfırdır.
 • Aylık sabit ücret uygulaması yoktur.
 • Sizi arayanlar kullandığı operatörünün belirlediği sabit telefon ücreti ile ücretlendirilir veya var ise her yöne dakikalarından ücret ödemeden görüşür.
 • Kurumsal ya da isterseniz bireysel abonelik alabilirsiniz. Projeleriniz için birden fazla numara tahsis edebilirsiniz. Tarifeniz kapsamındaki görüşme ücretleri dışında hiçbir ücret ödemeden numaranızı anında kullanıma başlayabilirsiniz.
 • İsterseniz hiçbir cihaz almadan veya kurulum yapmadan sadece ücretsiz olarak Mikrotel Telekom'a abone olun ve numaranızı ücretsiz olarak cep telefonunuza yönlendirin. Sabit telefon numaranıza gelen çağrıları cep telefonunuzdan ücretsiz cevaplayın.

Nasıl Kullanılır.

 • Numara taşıma hizmetinde telefon numaranızın ön kodu da dahil tüm numara taşınacaktır.
 • Sabit numara taşıma işlemi yasal olarak en fazla 6 gün içerisinde tamamlanacaktır.
 • Numara taşıma işlemi, abonenin tercih edeceği tarih ve zaman diliminde olabilecek en az kesinti süresi ile aktif olması sağlanacaktır.
 • Farklı projeleriniz için birden fazla numara taşıyabilirsiniz. Taşıdığınız numaralar aranan numara bilgisi eşliğinde (CLD) mevcut hesabınıza yönlendirilecektir.


 • Avantajları Nelerdir.

 • Aylık Sabit Ücret Ödemezsiniz.
 • Sabit numaranızı Mikrotel Telekom'a taşıdığınızda herhangi bir kurulum, taşıma ve abonelik işlem ücreti alınmayacaktır.
 • Mikrotel Telekom'a taşıyacağınız tek numara üzerinden internet, cihaz ve santral özelliklerinize bağlı olarak eş zamanlı birden çok çağrı alabilirsiniz.
 • Numara taşıma işleminden sonra eski operatörünüzle olan tüm bağlantınız kesilecektir. Eski operatörünüze herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Numaranızı Mikrotel Telekom'a taşırken mevcut operatörünüzden hizmetlerin iptali için herhangi bir başvuru yapmanız gerekemeyecektir.
 • Taşıdığınız numarayı istediğiniz mobil veya sabit numaraya yönlendirme.